Kano Milli Takım Seçmeleri Rize'de Yapıldı - Olay53.com

Kano Federasyonu’nun Teknik Kurul üyesi Fatih Bektaş ile Erdoğan Buçan denetiminde yapılan kampta seçmeler yapıldı.

Türkiye’yi 14-15 Nisan’da Slovenya’da yapılacak olan yarışmada temsil edecek 5 sporcu seçilirken bugün son olacak olan seçmelerden kesinleşen 5 sporcu Fırtına Deresi’nde kampa devam edecek.

Kano Federsyonu Teknik Kurul üyesi Fatih Bektaş, “Fırtına Deresi’nin azgın sularında çalışmak çok güzel, sporcular bu azgın sularda yetişerek Slovenya’da bir derece alarak olimpiyatlara vize alacaklarına inanıyorum” dedi.

Devamını Oku
Milliler, Dünya Şampiyonası için Rize’de kampa girdi - Okur53.com

Gelişmekte Olan Spor Banşları Raftingden Sorumlu Asbaşkanı Fikret Yardımcı, Türkiye Rafting Milli Takımı U19 Antrenör İbrahim Sarı, U23 Antrenör Erdoğan Buçan, Rafting Milli Takımı Antrenörü Savaş İzmirli, Rafting Milli Takımı Basın Danışmanı Salih Navdar ve sporcular Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Asbaşkan Fikret Yardımcı: “Dünyada bu sporla uğraşan ülkeler, rafting alanında dişli rakiplerinin olduğunun farkında. Türkiye Rafting Milli takımı olarak, Yeni Zelanda’da dünya üçüncülüğü, iki branşta dünya birinciliği,

Devamını Oku
Ardeşen’li Sporcu Türkiye Üçüncüsü Oldu..! - Ardesen.com

Erzincan Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Kano Federasyonu tarafından Erzincan’a 50 kilometre uzaklıkta bulunan Sansa Deresi Karasu nehrinde düzenlenen Akarsu Kano Slalom Sonbahar Kupası Yarışları heyecanlı anların yaşanmasına neden oldu.

13–16 yaş gurubu gençlerin katıldığı Akarsu Kano Slalom Sonbahar Kupası Yarışlarında Doğu Karadeniz Doğa Sporları Kulübü (DOKADAK) adına yarışan Muhammet Buçan elde ettiği 3.lük ile ilçeye büyük bir başarı kazandırdı.

Yarışmada 3.lüğü elde eden Muhammet Buçan yaptığı açıklamada, “Bu yarışmaya Doğu Karadeniz Doğa Sporları Kulübü (DOKADAK) adına katıldım ve Ardeşen’e böyle bir başarı kazandırdığım için çok mutluyum.

Devamını Oku
Ardeşen'de Sezon Öncesi Rafting Konuşuldu - Medyalaz.com

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Merkez Hakem Kurulu adına, Adem Aktaş, Teknik Kurul Adına Erdoğan Buçan, Federasyonu genel sekreteri Kemal Tatar, Ardeşen Belediye Meclis Üyesi Yunus Önkibar ve Rafting As Başkanı Fikret Yardımcı Hakem ve Antrenör semineri ve Terfi çalışma programı ile ilgili konuştular.

Konuşmaların ardından seminer Kanat Karamürsel ve Adem Aktaş’ın brifingleri ile devam etti.

Seminer 22.03.2015 Pazar günü Antrenör Erdoğan Buçan ve Antrenör İbrahim Sarı’nin seminerleri Kayıt işlemleri ve As başkan Fikret Yardımcı’nin konuşmaları ile son bulacak.

Devamını Oku

Milliler Endonezya Öncesi Moral Buldu. - Gelisim TV

elişmekte olan spor branşları Raftingden sorumlu As başkanı Fikret Yardımcının ev sahipliğini yaptığı Ardeşen Ela Hotelde yapılan dayanışma yemeğine, AK.Parti Rzie Millet vekili Osman Aşkın Bak, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Giresun Çamoluk Kaymakamı Kemal Karahan, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Çamoluk Belediye başkanı Savaş Akarçeşme,ak.Parti Ardeşen ilçe başlanı Sadık Bayraktar,Gelişmekte olan spor branşları genel sekreteri Sezai Sunuç, Giresun Çamoluk il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri, AK.Parti Rize il genel meclisi üyesi Zekerya Bozkan, İlçe Özel idare müdürü Yunus Efendioğlu, Ardeşen GSK onursal başkanı ve Fındıklı ilçe özel idare müdürü Dursun Yaşaroğlu, Ardeşen ilçe milli eğitim müdürü Ali Reşat Yazar, İlçe gençlik ve spor müdürü Ali Osman Önçırak, İlçe mal müdürü Osman Malkoç, Ardeşen ticaret ve sanayi odası başkanı Recep Eksilmez, İstanbul Ardeşenliler dernek başkanı Adem Akbeniz, Rafting Milli takım Antrenörleri Erdoğan Buçan, İbrahim Sarı, Savaş izmirli, Rafting milli takım sporcu ve aileleri katıldı.

Devamını Oku
Turistler Fırtına Vadisi'nde Rafting Yapmayı Çok Sevdi

Yerli ve yabancı turistler, Rize Ardeşen’e rafting yapmaya geliyor! Fırtına Vadisi’ndeki derenin serin sularında rafting yapılan altı kilometrelik parkur, adrenalin tutkunlarının yeni adresi.

Yazın bunaltıcı sıcağından kurtulmak isteyen turistler, Fırtına Deresi’nin serin sularında düzenlenen turlarla rafting yapmanın keyfini çıkarıyor. Ayder yolu güzergahından yaklaşık altı kilometre süren parkur, adrenalin tutkunlarının yeni adresi…

Karadeniz bölgesinin önemli turizm merkezlerinden Fırtına Vadisi’ndeki işletmeler, konuklarına farklı aktiviteler sunarak turist sayısını artırmayı hedefliyor.

Dünyada denize açılan parkur yok Bölgedeki işletme sahibi ve Rafting Milli Takım Antrenörü Erdoğan Buçan, Fırtına Vadisi’nde her geçen yıl rafting turizmine ilginin arttığını söylüyor.

Buçan, bu bölgenin UNESCO tarafından koruma altına alınan çok özel bir vadi olduğunu anlatıyor:

Devamını Oku
Rafting Milli Takımı Rize'den - Pazar53.com
7-24 Mayıs 2009 tarihinde Bosna Hersek’te yapılacak olan Dünya Rafting Şampiyonası’na katılacak milli takım, Rizeli sporculardan oluştu.
Rafting Takımı oyuncuları Antrenör Erdoğan Buçan yönetiminde Rize Gençlik Spor İl Müdürlüğü Rafting Tesisleri’nde yaptıkları antrenmanlarla finallere hazırlanıyor.

Rafting Milli Takım Antrenörü Erdoğan Buçan, Rize’nin seçkin kulüplerinden oluşan sporcularla Türkiye’yi Bosna’da en iyi şekilde temsil etmek için mücadele edeceklerini söyledi.

1 Mayıs’ta Fırtına Vadisi’nde kampa gireceklerini kaydeden Buçan, Rafting Milli Takımı’nın Rize ilinden seçilmesine rağmen beklenen ilgi ve desteği göremediklerini söyledi.

Devamını Oku
Erdoğan Buçan'dan RENK Projesine Destek - Toplumgazetesi.com

Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesi Kapsamında Pazar Fuat Ergenç okulunun çok özel bir konuğu vardı:

Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesi Kapsamında Pazar Fuat Ergenç İlkokul/Ortaokulu’nda Fırtına Deresinin yetiştirdiği değerli isim Rafting Milli Takım Antrenörü Erdoğan Buçan, öğrencilerle biraraya geldi.

Rafting sporunu tanıtan Buçan öğrencilerin sorularını cevapladı.

Buçan’a katkılarından dolayı günün anısına Beden Eğitimi Öğretmeni Serkan Can ve Okul Müdürü Halim Pehlivan tarafından plaket takdim edildi. İmza töreninin ardından etkinlik sona erdi.

Devamını Oku
Raftingciler Milli Takım Kampında - Rizedeyiz.com
Gençler kategorisinde R4 branşında yarışacak olan milli takım sporcuları kampı daha erken tamamlayarak Çek Cumhuriyeti Pırak iline bağlı lipno’da yarışmayı bekliyor.
Milli takım antrenörü Erdoğan Bucan konuya ilişkin yaptığı açıklamasında 7-26 Ağustos 2012 tarihine kadar bizler burada büyükler kategorisinde olmak üzere kampa girerek şampiyonaya en iyi şekilde hazırlanıyoruz.10 kişilik Milli takımımızdaki sporcularla birlikte fırtına deresinde yoğun bir antrenman gerçekleştiriyoruz.Gençler kategorsindeki Milli takımımız şuan yarışların yapılacağı Lipno’da bulunmakta.hedefimizi ve inancımız hem Gençler kategorisinde hemde Büyükler kategorisinde milli takım olarak başarıya ulaşıp derece alabilmektir şeklinde konuştu.
Devamını Oku